KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7428086
nr 742 8086
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Tusch, Axel Törneman (1880-1925), servitris, signerad, motivets mått: 37x44
Kondition: fuktskador
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 27 februari 2012
- Klassiska